Kontakt

Przedszkole Sióstr Nazaretanek

ul.Marka Radwanity 58,
34-114 Marcyporęba

(0)33 879 20 88

Wycieczka Starszaków;-)

5.10.2021r Grupa Starszaków odbyła podróż dookoła świata w Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od Afryki – w ghańskiej wiosce poznaliśmy kulturę dzieci afrykańskich, ich szkołę               i zagraliśmy na instrumentach wykonanych własnoręcznie przez Ghańczyków. Następnie powędrowaliśmy do mongolskiej jurty, papuaskigoj domu na palach i do miejsca, które nas najbardziej zaciekawiło czyli na Arktykę.      W igloo dowiedzieliśmy się jak żyją na co dzień Eskimosi, w co się ubierają i co jedzą. Naszą podróż zakończyliśmy  w wiosce indiańskiej. W namiocie tipi stworzyliśmy plemiona i nadaliśmy im nazwy oraz wybraliśmy wodzów poszczególnych plemion. Pierwszym naszym zadaniem było narysowanie totemu swojego plemienia. Podczas sportowych konkurencji między plemiona było wiele radości i śmiechu. Nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki…

Ogłoszenia